Si te gatuajme “Krem me fasule, djathë dele dhe erëza” – Receta gatimi për “Krem me fasule, djathë dele dhe erëza”. Për të gatuar krem me fasule, djathë dele dhe erëza veprojmë në këtë mënyrë: I kalojmë të gjitha materialet në blender deri sa të kemi një pure homogjene dhe shërbejmë. Është shoqëruese e përkryer për pite, mish qengij ose pule të pjekur, bukë të thekura, grissini, crackers, doritos, etj.

Përbërësit:
– 400 gr fasulë konservë
– 200 gr djathë dele i thërmuar
– 1 lugë gjelle lëng limoni
– 1 thelpi hudhër e grirë
– 3 lugë gjelle kopër ose majdanos (ose të dyja bashkë)
– 3 lugë gjelle vaj ulliri
– piper i bluar në moment

Ju bëftë mirë nga Sitegatuajme.Net!

krem me fasule