Si te gatuajme “Gjoks pule me domate të vogla dhe pesto” – Receta gatimi për “Gjoks pule me domate të vogla dhe pesto”.

Pergatitja: Për të gatuar gjoks pule me domate të vogla dhe pesto veprojmë në këtë mënyrë: Marinojmë filetat e pulës me kripë dhe vaj ulliri. I vendosim në një tepsi dhe i pjekim në furrë për rreth 10 minuta në 180 gradë. Shtojmë domatet e vogla dhe i pjekim për rreth 5 minuta të tjera. E nxjerrim tepsinë nga furra, lyejmë filetat e pulës me pesto dhe shërbejmë.

Përbërësit:
– 4 fileta pule
– 1 lugë gjelle vaj ulliri

– 250 gr domate të vogla
– 4 lugë gjelle pesto genovese
– kripë

gjoks pule

Ju bëftë mirë nga Sitegatuajme.Net!