Kjo lloj pije nuk dëmton asnjë organ të trupit të njeriut dhe nuk krijon komplikacione. Është si një pije “mrekulli”! Është e thjeshtë.

Ju duhet një rrënjë panxhari, një karotë dhe një mollë që kombinohen së bashku për të bërë lëng!

I lani mirë të sipërpërmendurat, i prisni bashkë me lëkurën në copa – vendosini në shtrydhëse frutash dhe menjëherë ju keni një lëngë të pijshëm.

Ju mund të shtoni një sasi të vogël limoni për shije shumë më të freskët.

Perse perdoret:
Shkatërron qelizat kancerogjene, të cilat do të zhvillohen dhe izolon qelizat e kancerit që të mos zhvillohen.
Parandalon sëmundjet e mëlçisë, veshkave pankreasit, dhe shëron ulcerë.
Fuqizon mushkrit, parandaluar sulmin në zemër dhe presionin e lartë të gjakut.
Forcon sistemin imunitar
Bënë mirë për shikimin, sytë, lehtëson sytë e skuqur dhe të lodhur si dhe pastron perden.
Ndihmon në eliminimin e dhimbjeve të muskujve.
Dezinfekton duke ndihmuar funksionin e zorrës dhe eliminon kapsllëkun. Pra, bënë lëkurën tuaj më të shëndetshme dhe më të shndritshme.
Përmirëson erën e keqe të gojës, që krijohet për shkak të mostretjes dhe infeksioni në fyt.
Të qetëson nga dhimbjet
Ndihmomë të sëmurin nga riniti alergjik.
Nese ju duket e vlefshme shperndajeni qe ta keni gjithmone ne profilin tuajpije cudiberese