Leng molle me banane – receta dhe peberesit

PERBERSIT:
1 molle
1 banane
1 gote qumesht
2 lug kos te trash
3 lug pana te embel
1 luge vanilje
cokollata te grira per garnitur
kube akulli
PERGATITJA:
Qerojme mollen dhe e presim ne copa, po keshtu dhe bananen. I hedhim ne blender dhe te gjithe perbersit e tjere i frulojme dhe lengun e perfituar e hedhim neper gota duke e zbukuruar me copat e cokollates te grire.

Eshte e shijshme dhe sherbehet per cdo rast!

leng molle e banane