Si te gatuajme Gurabija – Receta gatimi per Gurabija. Gurabija me gjalp, me kos me qumesht

Perberesit e gatimit per Gurabija: 4 vez, 4 filgjana vaj, 2 filgjana kos,1 pecive (pluhur fryres per embelsira), 4 filgjana sheqer 

Pergatitja: Ne fillim gatuajme brumin me :4 vez, 4 filgjana vaj, 2 filgjana kos,1 pecive (pluhur fryres per embelsira), 4 filgjana sheqer dhe miellë deri se te trashet burimi mire

Pastaj nga brumi i fitura formojme toptha te vegjel i renditim ne tepsi te shtruar me leter dhe i pjekim ne temperatur 200 grade .

Gurabija te pergatitura nga Dita Luani Bajraktari .

Te lumshin duart e dashur.

Ju befshin mire Gurabijat.